Open Call Festivalu UPROSTŘED 2024 pro kreativce s chutí oživit centrum města Brna

Chcete s námi v létě oživit centrum města Brna? Máte nápad na intervenci uměním do veřejného prostoru, nebo chcete šít site specific představení na míru Brnu? Nosíte v hlavě ideu, jak ozvláštnit městské centrum, ale potřebujete pomoci s realizací? Jste nezkušený jednotlivec, nebo již fungující organizace? Zajímají nás nápady všech. Přidejte se k nám a staňte se součástí festivalu UPROSTŘED!

Festival UPROSTŘED

TIC BRNO společně s organizací Kávéeska připravuje od června do srpna multižánrový festival, jehož cílem je oživení veřejného prostoru v centru města uměním. To v kombinaci se skvělou gastronomií a uvolněnou atmosférou tvoří pověstné brněnské živé centrum, za kterým přijíždějí turisté z republiky i zahraničí.

Jde hlavně o setkání

Festival UPROSTŘED není jen o kultuře, je hlavně o setkávání a propojování lidí a komunit. Zpřístupňuje zdarma open air představení, koncerty či jiná hraniční umění především v ty prázdninové dny, kdy město nežije jinou kulturní akcí.

Co nabízíme?

  • spolupráci na realizaci vašeho nápadu
  • produkční zajištění akce samotné,
  • případné technické zázemí (ozvučení, nasvícení, včetně personálního zajištění),
  • promo akce (v rámci stávajících komunikačních kanálů - webu, sociálních sítí, PR, programových letáků,…),
  • možnost vystoupení na různých místech centra Brna,
  • finanční podporu akce.

Koho hledáme?

Tvořivé duše s nápady, jak oživit různá místa v centru města.

  • Pro ročník 2024 nehledáme koncerty kapel, ale kreativní jednotlivce i uskupení, které by zajímalo rozhýbat centrum města ať už většími koncepčními projekty, nebo jednorázovými pop up eventy.

Harmonogram

Uzávěrka příjmu přihlášek 28. 2. 2024

V průběhu března vyhodnotíme příchozí přihlášky a pokud váš nápad bude rezonovat s naší představou, domluvíme setkání, na kterém se pobavíme o společných možnostech.

Samotný Festival UPROSTŘED probíhá od června do srpna 2024.

Jak se přihlásit?

Vyplňte následující dotazník: