62. Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16

9. 9. 2021 16:04 1

Letošní říjen je opět ve znamení festivalu BRNO16, který nabídne ty nejlepší současné krátké filmy. Mezinárodní festival, který probíhá bez přerušení již od roku 1960, se bude konat v termínu 13.–17. října v domovském Kině Art na Cihlářské a No Artu na Radnické. 62. ročník BRNO16 nabídne také tradiční mezinárodní soutěž v poněkud netradiční podobě.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

Loňská forma festivalu, který kvůli světové pandemii proběhl v online prostoru, ovlivnila také letošní program. „Tento rok jsme se rozhodli udělat bezprecedentní věc, a to zopakovat loňskou soutěž. Bylo nám totiž líto, že tak skvělý program měli možnost lidé vidět jen online, kde filmy dostatečně nevyniknou. Letos tedy můžeme snímky předvést na velkém plátně a za přítomnosti autorů,“ komentuje letošní mezinárodní soutěže ředitel festivalu Milan Šimánek. Na stříbrném plátně bude uveden také loňský soutěžní výběr Československé 16, soutěže pro autory z České a Slovenské republiky. V obou soutěžích se budou snímky opět ucházet o několik cen, včetně ceny diváků.

Festival tradičně nabídne také originální doprovodný program. Chybět nebude pásmo od Národního filmového archivu, krátké filmy nominované na Oscara, videoherní program, diskuzní panel, workshopy pro děti nebo speciální projekce 16mm snímků v kapli Káznice. Festivalovou jízdu zahájí obvyklý warm-up v předvečer festivalu, tentokrát v podobě stand-upu. Ten proběhne 12. října ve Velkém sále Kina Art.

Akreditace bude možné zakoupit online na www.brno16.cz nebo na pokladně Kina Art od 14. září. Vstupenky na jednotlivé bloky bude možné zakoupit před projekcemi na festivalových místech.

BRNO16 pořádá TIC BRNO, příspěvková organizace, jmenovitě Kino Art a Galerie TIC.

Další informace: www.brno16.cz | https://www.facebook.com/BRNO16festival

 

Záštita festivalu, financování a partnerství:

Záštitu nad festivalem převzala primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková. Festival se koná za finanční podpory Statutárního města Brna, Státního fondu kinematografie a Ministerstva kultury České republiky. Hlavním mediálním partnerem festivalu je Česká televize. Všem podporovatelům i mediálním partnerům patří velké poděkování.

Brno 6. 9. 2021

Kontakt