Pro média

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost. Více o TIC BRNO.

Tiskové zprávy

TIC BRNO vybírá prodejce pro Brněnské Vánoce 2024

17. 5. 2024 09:30

Ještě nezačalo ani léto, ale přípravy na Brněnské Vánoce jsou již v plném proudu. V úterý 14. května odstartoval výběr prodejců pro vánoční trhy na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. Organizátor TIC BRNO již několikátým rokem kombinuje systém elektronické aukce se standardním výběrovým řízením. 

Číst dále

Janáček do třetice na scéně Italské státní opery v Římě

13. 5. 2024 09:30

Třetí rok po sobě se vrátilo Janáčkovo dílo na jeviště Teatro dell'Opera di Roma. V roce 2022 to byla Káťa Kabanová, loni Z mrtvého domu a v letošním Roce české hudby Janáčkova snad nejslavnější opera Její pastorkyňa. Ve foyer římského operního divadla doprovází sérii představení opět výstava, kterou připravilo TIC BRNO a Moravské zemské muzeum ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Římě. Výstava tentokrát diváky seznamuje se vznikem a prvním uvedením Její pastorkyně u nás a ve světě. Kostýmy do expozice zapůjčilo Národní divadlo Brno.

Číst dále

Festival Brno Art Week ukáže sílu brněnské výtvarné scény

16. 4. 2024 13:30

Etablovaný festival výtvarného umění, který propojuje brněnské galerie, muzea a umělecké školy, se uskuteční v termínu 22.–28. 4. 2024. Akce, která již tradičně propaguje různé podoby současného umění v galeriích i ve veřejném prostoru, se letos zaměřila na otázky, jak zprostředkovávat vizuální umění neviditelně, sluchem, a jak v umění pracovat se zvukem. Soustředí se též na práci s veřejným prostorem.

Číst dále

Brno letos láká na prohlídku hned 5 ikonických vil moderní architektury

5. 4. 2024 11:00

Po loňském úspěchu turistického balíčku 1 víkend a 4 ikonické vily, který nabízel TIC BRNO ve spolupráci se správci všech objektů, se letos mohou návštěvníci Brna těšit na rozšíření. Za jeden víkend mají šanci poznat hned 5 vil – přibyla nově otevřená Arnoldova vila v Černých Polích. 

Číst dále

Rezidence Café Kaprál po zimní přestávce pokračuje s literárním programem

4. 4. 2024 10:30

Literární salon Rezidence Café Kaprál od dubna znovu ožije bohatým programem. Téměř každé úterý a čtvrtek se můžete nechat unést světem příběhů i básní a setkat se s vybranými autory, mezi nimiž nebudou chybět ani Alena Machoninová a Petr Šesták, nominovaní na cenu Magnesia Litera 2023. Rezidence se také zapojí do několika lokálních festivalů.

Číst dále

Jarní procházky, běh a nově i cyklojízdy s profesionálními průvodci

28. 3. 2024 10:00

Komentované jarní prohlídky TIC BRNO jsou plné čerstvého jarního vzduchu, když to klapne, tak i sluníčka, ale hlavně zajímavých informací na téma, které si zájemci vyberou. Letošní cyklus AutenTICké prohlídky JARO nabízí neuvěřitelných 60 termínů a na své si přijdou chodci, ale i běžci, nově cyklisté, a dokonce i ti, co si raději poslechnou informace hezky v sedě.

Číst dále

Brno má novou top památku! Otevřelo Vodojemy Žlutý kopec

21. 3. 2024 13:30

Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit vždy od středy do neděle. 

Číst dále

Otvíráme! Vodojemy Žlutý kopec v plné kráse

22. 2. 2024 11:00

Třetí měsíc v roce, tři vodojemy, tři dny! Magie Vodojemů Žlutý kopec přitáhla od jejich prvního otevření na tisíce návštěvníků. Ve své plné kráse, tedy všechny tři nádrže i s návštěvnickým centrem a revitalizovaným parkem, se veřejnosti otevřou na Světový den vody 22. března 2024. Oficiální zahájení provozu za přítomnosti zástupců města Brna proběhne o den dříve 21. března. Po celý následující víkend budou návštěvníky čekat působivé audiovizuální instalace plné světla.

Číst dále

Mezinárodní den průvodců hlásí vyprodáno

15. 2. 2024 09:30

Světová federace turistických průvodců (WFTGA) vznikla 21. února 1985 a na památku tohoto dne se po celém světě slaví Mezinárodní den průvodců. Již 21. ročník této v Brně velmi oblíbené akce připravil na poslední únorový víkend TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Město si zájemci projdou s profesionálními průvodci až na jednu výjimku za symbolické vstupné 30 korun.

Číst dále

Kontakt