Pro média

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost. Více o TIC BRNO.

Tiskové zprávy

TZ: TIC BRNO zahajuje výběr prodejců pro Brněnské Vánoce 2023

6. 6. 2023 11:30

V pátek 2. června odstartoval výběr prodejců pro další ročník Brněnských Vánoc systémem elektronické aukce. Lhůta pro podání nabídek končí 15. června v 10 hodin.  Organizátor vánočních trhů, TIC BRNO, bude tento systém kombinovat se standardním výběrovým řízením, které následně zahájí 12. června s lhůtou pro podání nabídek do 10. července.

Číst dále

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

30. 5. 2023 10:00

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

Číst dále

Janáčkova poslední opera Z mrtvého domu poprvé v Italské státní opeře v Římě

26. 5. 2023 09:00

23. května 2023 byla v Teatro dell'Opera di Roma poprvé uvedena opera Leoše Janáčka Z mrtvého domu. Sérii představení doprovází výstava představující dokumenty a kostýmy vztahující se k této opeře a také fotografie z Janáčkovy návštěvy Itálie v roce 1925. Patronkou výstavy je Marie Fajtová, manželka velvyslance České republiky v Římě.

Číst dále

Na tři desítky sborů se v červnu setkají na Zelném trhu v rámci projektu Rok sborů

4. 5. 2023 09:00

Evropský den hudby bude letos v Brně věnován rozsáhlému tématu místních amatérských sborů. Happening, konaný 21. června na Zelném trhu v Brně, je největší plánovanou událostí celoročního projektu s názvem Rok sborů pod taktovkou Kanceláře pro Brno – město hudby UNESCO. Vystoupí na něm přes tři desítky sborů.

Číst dále

Soutěž na uměleckou intervenci před Bílým domem, kterou podpořila Bloombergova nadace, zná svého vítěze

13. 4. 2023 10:00

Pod hlavičkou kandidatury na titul Evropské hlavní město kultury Brno 2028 získalo město na podzim loňského roku jako první v České republice prestižní ocenění v rámci výzvy vyhlášené Bloombergovou nadací pod iniciativou Asphalt Art Initiative, a to na realizaci projektu pro veřejný prostor před Bílým domem „Náš prostor Bílý dům“. Na začátku letošního roku odborná komise zvolila pět finalistů k předložení konkrétních řešení, z nichž byl dne 6. 4. 2023 vybrán vítězný návrh od Patrika Antzaka a Jakuba Jahna.

Číst dále

Festival Brno Art Week se letos zaměří na děti a zprostředkování umění

11. 4. 2023 12:30

Brno Art Week, festival výtvarného umění, který propojuje galerie, muzea a umělecké školy, se letos uskuteční v termínu 17. 4. – 23. 4. 2023. Mezi cíle tohoto ročníku patří nejen důraz na zprostředkování umění, ale také snaha ukázat šíři brněnské umělecké scény a podpořit tak řadu malých, off-spaceových galerií.

Číst dále

Zapomeňte na expozice, jak je znáte. Ve Sklepě pod Novou radnicí se zabydlel brněnský drak

4. 4. 2023 16:00

Není sklep, jako Sklep! Zbrusu nová audiovizuální expozice s názvem Ohnivý kůň a drak se otevírá v jedné z částí oblíbeného Brněnského podzemí ve Sklepě pod Novou radnicí. Ohromí vás v ní jak brněnské pověsti a legendy, tak historie města. TIC BRNO láká na moderní audiovizuální technologie, animace Veroniky Vlkové, videomapping, či rozhýbaná panoramata Brna, díky nimž se přesunete do časů obléhání města švédskou armádou.

Číst dále

Méně kontroverze, více Brna – to je čtvrtý průvodce TO JE BRNO IV.

31. 3. 2023 11:00

Knižní průvodce po městě jako moderní publikace, která podává osobitou výpověď o poměrech, architektuře, historických souvislostech či obyčejných lidech. To je již čtvrtý díl autentického průvodce TO JE BRNO, který vydává TIC BRNO 1. dubna. Tentokrát se v něm podíváme na oblíbené komentované prohlídky přímo se samotnými průvodci.

Číst dále

Rezidence Café Kaprál nabídne opět bohatý program

28. 3. 2023 08:00

Unikátní literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, bude se svým program pokračovat i letos, a to pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028. Jarní blok večerů, které se uskuteční v tomto ojedinělém bytě s neuvěřitelným géniem loci, zahájí autorské čtení Jolanty Trojak, která uvede svůj román Svatava.

Číst dále

Rekordních 35 tras představí jarní AutenTICké prohlídky s průvodci

22. 3. 2023 09:30

Jak jinak oslavit přicházející teplé počasí, než vyrazit ven do ulic. AutenTICké komentované prohlídky se odehrávají ve všech ročních obdobích, ale jaro je vždy výjimečné. Přináší totiž největší a nejbohatší spektrum témat a letos celkem 35 prohlídek!

Číst dále

Kontakt