Pro média

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost. Více o TIC BRNO.

Tiskové zprávy

Uvedení Její pastorkyně v Lyrické opeře v Chicagu doprovázela výstava o Janáčkovi

27. 11. 2023 16:30

Lyric Opera of Chicago, po Metropolitní opeře druhé největší operní divadlo v USA s kapacitou 3 300 míst, uvedla ve dnech 12.–26. listopadu 2023 Janáčkovu operu Její pastorkyňa, v zahraničí uváděnou pod názvem Jenůfa. Ve foyer divadla sérii představení doprovázela výstava věnovaná osobnosti Leoše Janáčka, kterou připravilo TIC BRNO a Moravské zemské muzeum ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v Chicagu a produkcí Lyrické opery.  

Číst dále

Tři vánoční stromy a přes dvě stě koncertů přinesou Brněnské Vánoce

22. 11. 2023 10:00

V centru Brna se 24. listopadu rozsvítí tři vánoční stromy, tím prvním bude Strom republiky na náměstí Svobody, který zde stává už 99 let. Slavnostní zahájení doplní efektní wall-dancing i akrobaté na vysokých chůdách. Další program nabídne v průběhu 30 dnů na všech náměstích více než 200 koncertů! 

Číst dále

Prosincové procházky Brnem s prohlídkou betlémů i poslechem varhan

20. 11. 2023 14:00

Jak je již tradicí, i v adventním čase TIC BRNO připravil řadu tematicky zaměřených komentovaných procházek. Zimní cyklus AutenTICkých prohlídek je nebývale pestrý, nechybí spirituální a vánoční témata a vyrazit spálit vánoční kalorie můžete i mezi svátky. Tak se zamotejte do šály a čepice a pojďte objevovat brněnské zajímavosti.

Číst dále

Barevné a hravé Brněnské Vánoce 2023

7. 11. 2023 15:00

Ještě více gastronomie, ještě více hudby! To hlásí zimní festival Brněnské Vánoce. A hlásí také, že jsou to 2. nejlepší Vánoce na světě. Hned po těch vašich doma. Skvělé jídlo a pití, bohatý kulturní program a přitom lokální a útulná atmosféra na 4 náměstích, 1 nádvoří a několika dvorcích vás čeká od 24. listopadu až do 23. prosince.

Číst dále

Vánoční strom přijede na náměstí Svobody opět z lesa

7. 11. 2023 15:00

Nepostradatelným symbolem Brněnských Vánoc je již 99 let Vánoční strom republiky. I letos, jako je dlouholetou tradicí, připutuje na náměstí Svobody z lesa kousek od Bílovic nad Svitavou. Na cestu bude vypraven od Myslivny Lišky Bystroušky 16. listopadu a vy jej jako každý rok můžete přijít vyprovodit. 

Číst dále

Vizuální styl Brněnských Vánoc oživí technologie, která nemá v Česku obdoby

1. 11. 2023 15:30

Jak vystihnout esenci Vánoc na plakátě? Nad touto otázkou se každým rokem zamýšlí TIC BRNO spolu s vítězem výběrového řízení na vizuální styl Brněnských Vánoc. Letos stejně jako loni se toho ujala kreativní agentura Aetna, od níž pochází výrazný slogan „2. nejlepší Vánoce na světě. Hned po těch vašich doma.” Tentokrát si vánoční grafiky užijete navíc v rozšířené realitě. 

Číst dále

Vyhlásili jsme nový ročník Gourmet Brno a Gourmet Jižní Morava

20. 10. 2023 19:00

Dobré jídlo a pití patří k Brnu a jižní Moravě jako vila Tugendhat nebo Lednicko-valtický areál. Kde se dobře najíte i napijete vám poradí nezávislé hodnocení brněnských a jihomoravských gastronomických podniků. Nový ročník Gourmet Brno 2023 i jeho mladšího bratra Gourmet Jižní Morava 2023 se vyhlašoval v pátek 20. října na brněnském výstavišti, kde představil ta nejlepší místa letošního roku. 

Číst dále

Startuje 64. ročník Mezinárodního filmového festivalu BRNO16

17. 10. 2023 14:00

Už zítra ve středu 18. října startuje 64. ročník Mezinárodního filmového festivalu BRNO16, který do moravské metropole opět přinese ty nejzajímavější krátké filmy současnosti. Festival, který se koná 18.–22. října v Kině Art, Studiu Marta a Kině CIT, promítne více než 40 krátkých filmů ve dvou mezinárodních soutěžích. Další krátkometrážní snímky diváci uvidí i v doprovodném programu, v němž nebudou chybět animáky ani hrané filmy nominované na Oscara nebo experimentální a archivní kusy.

Číst dále

Kontakt