Pro média

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost. Více o TIC BRNO.

Tiskové zprávy

Rezidence Café Kaprál nabídne opět bohatý program

28. 3. 2023 08:00

Unikátní literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, bude se svým program pokračovat i letos, a to pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028. Jarní blok večerů, které se uskuteční v tomto ojedinělém bytě s neuvěřitelným géniem loci, zahájí autorské čtení Jolanty Trojak, která uvede svůj román Svatava.

Číst dále

Rekordních 35 tras představí jarní AutenTICké prohlídky s průvodci

22. 3. 2023 09:30

Jak jinak oslavit přicházející teplé počasí, než vyrazit ven do ulic. AutenTICké komentované prohlídky se odehrávají ve všech ročních obdobích, ale jaro je vždy výjimečné. Přináší totiž největší a nejbohatší spektrum témat a letos celkem 35 prohlídek!

Číst dále

Brno – město hudby UNESCO uvádí #roksboru

21. 3. 2023 09:30

Kancelář Brno – město hudby UNESCO startuje víceletý projekt, který si klade za cíl mapovat brněnskou amatérskou hudební scénu. Letošní rok bude Rokem sborů. Největší událost se připravuje na Evropský den hudby 21. června 2023. V rámci rozsáhlého happeningu se na pódiu na Zelném trhu představí hned několik desítek brněnských sborů.

Číst dále

Hledání energetického srdce Brna a další industriální zajímavosti s projektem Brno INdustrial

13. 3. 2023 10:00

Brněnský industriální svět můžete letos poprvé objevovat celoročně. Čtvrtý rok projektu Brno INdustrial, který připravuje TIC BRNO, přinese komentované prohlídky i zajímavé přednášky tentokrát během všech 12 měsíců. 

Číst dále

Kolik vil stihnete navštívit za 1 víkend? V Brně hned 4!

1. 3. 2023 13:00

Jaké byly představy architektů o moderním bydlení na začátku 20. století? Porovnejte 4 brněnské vily 4 historicky významných architektů, jejichž inovativním přístupem se inspirují i ti dnešní. TIC BRNO ve spolupráci se správci vil připravil v tomto roce hned 14 víkendů, kdy se můžete nechat unést moderní architekturou světového významu.

Číst dále

V Brně oslavíme jubilejní 20. ročník Mezinárodního dne průvodců

31. 1. 2023 10:30

Mezinárodní den průvodců sice připadá na 21. února, v Brně jej ale oslavíme o pár dnů dříve o víkendu 18. a 19. února. Oblíbenou akci již po dvacáté připravil TIC BRNO ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Přijďte poděkovat našim průvodcům a oslavit tento mezinárodní svátek za zvýhodněné ceny.

Číst dále

Valentýn s CITem – na věži, v podzemí a ve městě

26. 1. 2023 13:30

Ať již holdujete svátku zamilovaných nebo ne, TIC BRNO pro vás s CITem připravil řadu aktivit, které si užijete se svojí drahou polovičkou, ale třeba i s maminkou nebo kamarády. V úterý 14. února jste zváni na 63 metrů vysokou věž, pod dlažbu Zelného trhu do hloubky až 8 metrů a na dvě komentované prohlídky. Ty proběhnou na běžném povrchu zemském.

Číst dále

Darované kelímky přinesly krásné téměř tři miliony korun pro potřebné

6. 1. 2023 10:00

K adventnímu času neodmyslitelně patří pomoc bližním, charita a dobré skutky. Brňané i návštěvníci města letos ukázali, že mají srdce otevřená – jednoznačně to potvrdil první ročník jedinečného dobročinného projektu Daruj Kelímek. Takřka tři miliony korun za vybrané kelímky nyní putují k 18 neziskovým organizacím. Symbolické šeky s vybranými částkami si 6. ledna v 13.00 hodin na Moravském náměstí u Jošta převzali všichni zástupci zúčastněných organizací. Kromě darování kelímků mohli lidé přispívat i na transparentní účet.

Číst dále

Kupte si kus Brna! Aneb Monopoly po brněnsku

6. 12. 2022 11:00

Staňte se drakem brněnské realitní scény! Čeká vás hra peněz a závratných majetků v malém  velkoměstě. Vydáte se na cestu skrz různé čtvrti Brna, ale taky napříč tisíci lety brněnské historie plné velkých dějinných zvratů, významných místních událostí, ale i drobných sporů mezi hašteřivými obyvateli města. Hra o Brno je pro všechny ty, kteří odjakživa chtěli vlastnit půlku města. Pro všechny, kteří toužili koupit si třeba hrad Špilberk a přestěhovat ho cihlu po cihle do své čtvrti. Pro všechny, kteří rádi vyhrávají!

Číst dále

Daruj Kelímek. Už dnes!

25. 11. 2022 11:30

Dnešním dnem začínají Brněnské Vánoce a Advent na Zelňáku a Moraváku. Znamená to jediné – startuje i charitativní projekt Daruj Kelímek. Přinášíme podrobný přehled toho kde, kdy a na co mohou zájemci v centru města přispívat.

Číst dále
Zveřejněno dne 25. 11. 2022

Kontakt