Pro média

TIC BRNO, příspěvková organizace, je profesionální městskou agenturou podporující turistický ruch, provozující informační portál GOTOBRNO.cz a pořádající akce pro veřejnost. Více o TIC BRNO.

Tiskové zprávy

Dny evropského dědictví v Brně vás vtáhnou do tajů knih a tisku

14. 9. 2023 09:02

Živé dědictví – tak zní letošní téma Dnů evropského dědictví, které v Brně již po 22. připravuje TIC BRNO. Letos vás komentované prohlídky zavedou do papíren, knihovny či cukrárny. Akce, kterou po celé Evropě každoročně navštíví více než 20 milionů lidí, proběhne tento víkend 15.–17. září. 

Číst dále

Rezidence Café Kaprál láká na Arnošta Goldflama i na bytové divadlo

6. 9. 2023 14:00

Literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, pokračuje se svým programem i během podzimu 2023. Těšit se můžete na večer věnovaný Zeno Kaprálovi, který proběhne 18. 10., kdy do Rezidence přijedou na svého přítele zavzpomínat Karel Fuksa a Arnošt Goldflam, i na večer věnovaný odkazu Milana Kundery.

Číst dále

Příroda ve městě či podzimní svátky na Autentických prohlídkách s průvodci

5. 9. 2023 08:00

Babí léto i podzim stále přejí procházkám na čerstvém vzduchu. Poznávejte s průvodci TIC BRNO známé i neznámé příběhy, osudy lidí i budov. S Autentickými prohlídkami města můžete také oslavit významné dny nebo si jít zaběhat a spojit tak příjemné s užitečným. V podzimní sérii vás čeká 21 témat.  

Číst dále

Poberta, Diplodocus či Nevděčné bytosti. V nových filmech poznáte Brno i jižní Moravu

23. 8. 2023 11:00

V letošním roce vzniká v Brně i na celé jižní Moravě několik snímků, na kterých spolupracuje také brněnská filmová kancelář Brno Film Office, a které získaly podporu Jihomoravského filmového fondu. Aktuálně se v oblasti Strážnice natáčí celovečerní hraný film Poberta, původem brněnského režiséra Ondřeje Hudečka, jehož studentské filmy byly oceněny na řadě mezinárodních festivalů. 

Číst dále

Pouliční festival Na prknech, dlažbě i trávě pro celou rodinu

21. 8. 2023 13:00

Vrcholem i zakončením prázdnin je rodinný festival pouličního divadla a nového cirkusu Na prknech, dlažbě i trávě. Již 19. ročník se odehraje 24. až 27. srpna v Björnsonově sadu a na dvoře Divadla Husa na provázku. Festival odstartuje podívaná C'est la... wheel!, která letos zahajovala i festival Colours of Ostrava. 

Číst dále

Festival Den Brna vás přenese do doby obléhání města Švédy

7. 8. 2023 10:01

Druhý srpnový víkend se v Brně přenesete do roku 1645, kdy Brno dobývala švédská vojska. Tradiční historická městská slavnost Den Brna, která připomíná úspěšnou obranu Brňanů před Švédy, ovládne město o víkendu 11.–⁠13. srpna. Čeká vás historický průvod, dobová hudba, řemeslný jarmark, rekonstrukce bitvy či duchovní zamyšlení, zkrátka program pro celou rodinu. Akci spolupořádá TIC BRNO se Společností 1645, Biskupstvím brněnským a Muzeem města Brna.   

Číst dále

Vychází Mářiny paměti, nové vydání knihy U Janáčků podle vyprávění Marie Stejskalové, hospodyně v rodině Leoše Janáčka. Originály ilustrací jsou k vidění v Památníku Leoše Janáčka na výstavě Vendula Chalánková: Mářiny paměti.

26. 6. 2023 09:00

TIC BRNO a Moravské zemské muzeum vydávají novou knihu spojenou s osobností Marie Stejskalové, dlouholeté hospodyně v rodině Leoše Janáčka. Po Mářině kuchařce, knize receptů, podle kterých se u Janáčků vařilo a peklo, nyní vychází Mářiny paměti. Křest knihy se uskuteční 29. června 2023 v Památníku Leoše Janáčka na vernisáži výstavy ilustrací Venduly Chalánkové. Originály koláží budou vystaveny do konce září tohoto roku, a to v místech, kde se mnohé v knize popsané situace odehrály – tedy v Janáčkově domečku, dnešním Památníku Leoše Janáčka.

Číst dále

Potkáme se UPROSTŘED!

22. 6. 2023 10:00

Pojďte se potkávat UPROSTŘED a bavit se. Festival je tady celé prázdniny, zadarmo a pro všechny bez ohledu na věk nebo vkus. Vychutnejte si s ním kulturní koktejl, který vám nikdo jiný nenamíchá. Začínáme balkánskými rytmy v úterý 27. června v parku na Moravském náměstí. V létě ale oživíme nejen hudbou i nádvoří Staré radnice a Denisovy sady.

Číst dále
Zveřejněno dne 22. 6. 2023

Kontakt