December Design Days začínají

2. 12. 2020 15:00 1

Neodmyslitelnou součástí vánočního Brna je oblíbený brněnský fashion market December Design Days, který díky rozvolňování vládních opatření může otevřít ve čtvrtek 3. prosince.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

December Design Days se letos konají na náměstí Svobody ve zbrusu novém brněnském ekologickém pop-up elektromobilu. Zaměřují se na lokální prodejce a mají opravdu pestrou nabídku.

Jsme rádi, že vánoční Brno může být stejně jako v loňských letech taky designové. Pokud chcete originální vánoční dárky s puncem kvality, určitě nevynechejte od 3. do 23. prosince návštěvu našeho nového elektromobilu a v něm speciální vánoční fashion market,“ zve Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Otevřeno bude každý den od 10 do 20 hodin a své výrobky zde představí tvůrci, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.

 

3. - 5. 12.   

MontMat
Proměňte svůj svět! Kožená móda nemusí být nuda a jednotvárnost. Barvy, design a zpracování produktů MontMat dokážou proměnit vás a i svět kolem. MontMat je značka ručně tvořených kožených kabelek, peněženek, pásků a dalších kožených doplňků.

 

MagB
Z brněnské dílny Magdy Zemanové pochází kolekce originálního dámského oblečení MagB. Jedná se především o sukně a nejrůznější volnočasové kalhoty neotřelých vzorů. Oblečení je převážně z pružných látek a důraz je vždy kladen na pohodlí, praktičnost, jedinečnost a originalitu.

 

6. - 8. 12.

FolklorStyl
Kolekce Svéráz vychází z prvků krojů na Slovácku a klade důraz na řemeslné zpracování odkazující na poctivou práci našich předků. Je určena pro všechny, kdo cítí potřebu oblékat to, co k nim patří, co nosí v srdci a jsou hrdí na své kořeny. Výšivky, barvy i střihy jsou vytvořeny tak, aby propojily dávné a dnešní světy v novou budoucnost.

 

9. - 11. 12. 

Eeroplane
Nezávislá značka, která se snaží propagovat lásku k letadlům svým vlastním stylem. Alternativní, čistý a jednoduchý design, který vychází z lásky ke kreslení a typografii, se stal oblíbeným u mnoha bláznů do letadel u nás, ale i v zahraničí. Eeroplane styl je rozpoznatelný na ulici, v televizi, nebo kdekoliv jinde během okamžiku.

 

12. - 14. 12. 

JAM
Dřeváci, to jsou šperky, misky a hračky z masivního dřeva  z vlastního lesa na Vysočině či z občasných nálezů na cestách. To, co by jiní nazvali odpad, považují Dřeváci za poklad. Také díky tomu je každý kus originál.

 

15. - 17. 12. 

Sue Shoes
Boty nesoucí v sobě příběhy a vůni dálek. Jsou ručně vyráběny z přírodních materiálů a proto každá bota (nejen pár) je originál, malé umělecké dílo. Svůj osobitý charakter získávají díky tradičním vzorům dvou kolumbijských indiánských etnik. „Mola“ je dekorativní vrstvená látka indiánů kmene Kuna používaná v barevné kolekci Sue Shoes. Indiáni z kmene Wayuu vyrábí tkané vzory podobné macramé, které jsou základem především v pánských kolekcích.

Podrážka z přírodního kaučuku, vnitřní stélka z bavlněných tkanin a spojky z kůže. Výroba respektuje zodpovědné používání  pracovního materiálu, minimalizaci odpadu a použití surovin z lokálních (kolumbijských) zdrojů.

 

18. - 20. 12. 

Atelier Chucky
Brněnská výtvarnice Kristýna Tůmová tvoří pod svou značkou ATELIER CHUCKY. Maluje originální obrazy a vytváří osobitou keramiku. K prodeji nabízí rovněž autorské keramické i dřevěné šperky, hrníčky, mísy, obrázky pro děti a mnoho dalšího.

 

21. - 23. 12. 

TOTUMO
Alfou a omegou šperků značky TOTUMO je přirozená krása noblesního materiálu připomínajícího slonovinu. Ne náhodou, hlavní surovinou pro výrobu šperků je totiž plod Slonovníku, jihoamerické palmy Phytelephas macrocarpa rostoucí v Kolumbii a v Ekvádoru. Šperky TOTUMO někdy hýří barvami, stejně tak ale umí být decentním doplňkem ve střízlivých barvách. Vždy jsou však naplněné pozitivní jižanskou energií.

 

www.brnenskevanoce.cz

Brno 2. 12. 2020

Zveřejněno dne 30. 11. 2021

Kontakt