Poslouchejte Brno

14. 7. 2021 08:30 1

V TIC BRNO objevujeme nové pohledy na Brno a rádi se na město díváme očima místních. Výjimkou není ani nový projekt ‒ audiomapa Poslouchejte Brno. Brnem vás v něm provedou právě místní lidé a ve svých audionahrávkách vás seznámí s lokálními zajímavostmi, historií, místy, kde se narodili, i tím, co pro ně Brno znamená.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

Městské části, čtvrtě, ulice, adresy, lokality nejsou pouhými nezúčastněnými svědky. Nesou lidské stopy a podpisy a zároveň ovlivňují osoby, které v nich žijí, bydlí nebo pracují. „Oslovili jsme lidi, kteří mají k nějakému konkrétnímu místu v Brně vztah. Osud tohoto místa jim není lhostejný, často se zasazují o jeho oživení, nebo ho milují třeba proto, že se zde narodili. Tyto osobní a ryze subjektivní výpovědi jsme zaznamenali do jednotlivých dílů audioguidu,” říká realizátorka projektu Tereza Uřičářová a dodává: „Při poslechu si představte, že vám vypráví někdo známý, kamarád, který vás chce seznámit s místem, které má rád.”

Hlavním cílem projektu je zprostředkovat autentický zážitek a představit lokality z jiného úhlu pohledu. Zaznamenat tato místa, aby nebyla nikdy zapomenuta a ukázat je návštěvníkům, kteří by je třeba jinak minuli bez povšimnutí. Kromě audiostopy obsahují záznamy na webové stránce www.poslouchejtebrno.cz také fotografie a představení mluvčích. Přibližně pětiminutové nahrávky vás seznámí například s městskými částmi Komín, Jundrov nebo Lesná. Již nyní si můžete na webových stránkách nebo v aplikaci Spotify poslechnout o pavilonech na brněnském výstavišti, historii slévárny UXA, či kapucínské hrobce a klášteře. Dozvíte se, čím je specifická Hádecká planinka a jaké chráněné rostliny zde rostou, nebo třeba zajímavosti o lipové aleji v Maloměřicích.

Zde ale projekt Poslouchejte Brno nekončí. Témat je nespočet a i nadále budou přibývat další a další vypravěči se svými příběhy. Zapojit se může každý a i vy můžete být třeba jedním z nich.

Více informací na: www.poslouchejtebrno.cz

Spotify playlist: https://open.spotify.com/show/6iZ4bAnroG0RKKSc8t5nut?si=vpFOEbTXRcmxggvkQ_izrA&dl_branch=1

Podněty pro své příběhy můžete zasílat na e-mail uricarova@ticbrno.cz.

Brno 14. 7. 2021

PROSÍME UVÁDĚT JMÉNA AUTORŮ, KTERÁ NAJDETE V POPISKÁCH FOTEK. NENÍ-LI JMÉNO UVEDENO, JE ZDROJEM ARCHIV. DĚKUJEME.

Zveřejněno dne 30. 11. 2021

Kontakt