Rezidence Café Kaprál nabídne opět bohatý program

28. 3. 2023 08:00 1

Unikátní literární salon Rezidence Café Kaprál, jenž byl otevřen v září roku 2022, bude se svým program pokračovat i letos, a to pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028. Jarní blok večerů, které se uskuteční v tomto ojedinělém bytě s neuvěřitelným géniem loci, zahájí autorské čtení Jolanty Trojak, která uvede svůj román Svatava.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

Pilotní program spojený s konverzí bytu na kulturní prostor, který se podařilo uskutečnit díky kandidatuře Brna na titul Evropské hlavní město kultury, a který se skvěle etabloval jako místo pro literární setkání, čtení, besedy, knižní křty a další akce, bude díky finanční podpoře ze strany města Brna a díky městské části Brno-střed pokračovat pod hlavičkou TIC BRNO: BRNO 2028 i v letošním roce. Vedle již zavedených formátů návštěvníky čeká i slam poetry nebo performance.

Na dramaturgii jednotlivých večerů v tomto jedinečně zachovalém bytě po brněnském básníkovi Zeno Kaprálovi (1941-2020) na Údolní 17 se společně s TIC BRNO podíleli zástupci brněnských nakladatelství Druhé město, Větrné mlýny a Host s Moravskou zemskou knihovnou a časopisem Host. Jarní programový blok začíná 4. 4. uvedením románu Svatava od Jolanty Trojak, večer bude moderovat Michaela Dermauw z nakladatelství Host. Hned dva dubnové večery budou součástí festivalu Brno Art Week, kdy se ve svém performativním vystoupení představí Darina Alster a Adam Borzič či Anna Beata Háblová se svým dramatizovaným čtením z knihy Směna. Nebudou chybět pravidelné Večery literárních rezidencí a Uvedení časopisu Host. 

V literárním salonu bude program probíhat až do června, a to pravidelně každé úterý a čtvrtek od 19 hodin, na druhý programový blok se mohou návštěvníci těšit po letních prázdninách. Vstup na akce je zdarma. 

„Brno má své skryté poklady a Kaprálův byt na Údolní ulici je právě jedním z nich. Nikde jinde nenaleznete tak autentickou atmosféru konce 19. století s příměsí osobitého vkusu rodiny, která zde žila. Tento byt jako by byl stvořen k tomu, aby se stal právě literárním salonem,"  říká Silvie Šeborová, kulturní manažerka projektu BRNO 2028.  

Brno 28. 3. 2023

 

Brno 2028

Rezidence Café Kaprál

Údolní 17, 602 00 Brno

Bližší informace na cafekapral.cz

 

Kontakt pro novináře:

Simona Osičková, osickova@ticbrno.cz, +420 777 892 807

 

Praktické informace:

Vstup na všechny akce je zdarma. 

Garant projektu: TIC BRNO, p. o.

Partneři: Moravská zemská knihovna, Nakladatelství Druhé město, Nakladatelství Větrné mlýny, Měsíc autorského čtení, Nakladatelství HOST i časopis Host, Městská část Brno-střed

 

Kontakt