Rozjeďte léto s festivalem UPROSTŘED 2021

24. 6. 2021 08:30 1

Již po páté ožije letní centrum Brna festivalem UPROSTŘED. Od června do srpna se můžete nechat překvapit v ulicích a na náměstích a to až 50 různými akcemi. Koncerty, busking, pouliční představení, tanec na dlažbě, umění ve veřejném prostoru. Užijte si tento letní koktejl, který vám namíchal TIC BRNO a Kávéeska.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

„Festival UPROSTŘED není jen o kultuře, je o setkávání a propojování různých subjektů i lidí. Baví nás myšlenka, že kamkoliv se v centru hnete, můžete narazit na nějakou uměleckou produkci, můžete rozšířit své obzory, poznat nové lidi,” říká ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková a dodává: „I díky UPROSTŘED a dalším festivalům probíhajícím v centru se Brno zařadilo do sítě kreativních měst UNESCO.”

Zadarmo v různých koutech městské části Brno-střed se budou prezentovat především místní kapely, divadelní soubory a jiná umělecká uskupení. I letos vystoupí přímo na dlažbě tanečníci baletu NdB s taneční miniaturou Nocturne. Happening absolventů Divadelní fakulty JAMU s názvem Cirkus ŽIDLE (pro Brno) upozorní na aktivitu Židle pro Brno, v rámci níž TIC BRNO do veřejného prostoru umisťuje městský mobiliář k volnému užití. Divadlo Líšeň uvede politickou satiru Putin lyžuje a nejen pro dětského diváka zahrají Divadlo DNO, Mikro-teatro, divadlo Sandry Riedlové či Divadlo Radost.

Na živých koncertech zazní například maďarské a romské melodie kapely Hazafele, písničkář Martin Kudla Kudlička, americká hudba v podání Reverend Killjoy, folklový Lojzas Brojlers, D. N. A. Brno, funk-soulový Ekström kvartett nebo traumafolk Kolibříkův úlet. Roztančí vás Funky Chicken nebo gypsy-šanson a swing Tyjátrio. Roztočit to můžete také na pravidelných večerech se swingem a rock’n’rollem v podání DJů. Na své si přijdou i milovníci oldies a dalších žánrů.

Chcete si dát sklenku vína a posedět u cimbálu, divoce to roztančit pod věží radnice, poznat nové hudební styly, zažít romantiku pod hvězdami v letním kině nebo si udělat s dětmi hezké odpoledne? Vše najdete UPROSTŘED Brna.

Podrobný program najdete na: https://festivaluprostred.cz

 

V červnu vás čeká:

 

Čau prázdniny!

27. 6. 2021 od 15 do 18 hodin, Björnsonův sad
Hravé odpoledne nejen pro ty nejmenší v krásném prostředí Björnsonova sadu se spoustou zábavy, her, divadelním představením, tvořivými dílničkami a dalšími aktivitami. V rámci programu také

Divadlo DNO – Liška Bystrouška

27. 6. 2021 od 17 do 18 hodin, Björnsonův sad
V Bílovicích u Brna, u Brnéčka, chytili tam lištičku, konec, tečka!

Cirkus ŽIDLE pro Brno

28. 6. od 16.00 do 18.00, park Moravské náměstí
V parku na Moravském náměstí proběhne divadelní happening Cirkus ŽIDLE (pro Brno). Ten upozorňuje Brňany na akci Židle pro Brno, v rámci které jsou do veřejného prostoru rozmístěny stoly a židle k volnému použití. Pod taktovkou režisérky Zuzany Cejnarové se krotiteli, cvičiteli a milovníky židlí stanou studenti absolventského ročníku DiFa JAMU. Přijďte se projít parkem a načerpat inspiraci ze života brněnských Židlí!

Koncert Bombarďák

28. 6. od 18.00, park Moravské náměstí
Bombarďák je interaktivní koncert pro děti, jehož autorem je divadelník Jirka Jelínek. Chytlavé písničky Michala Daleckého, Filipa Nebřenského a Matěje Pospíšila jsou okořeněné interaktivní komunikací s dětským divákem. Koncert je určen především dětem, nudit se ale určitě nebude ani jejich dospělý doprovod.

Dálach

30. 6. od 19.00 do 22.00, nádvoří Staré radnice
Svěží a neprovařená irská tradiční hudba. V jejich repertoáru si každý přijde na své – zaposlouchat se do podmanivých melodií irských písní, nechat své nohy rozhýbat svižnými a energickými instrumentálními sety jigů či reelů, to vše je najednou snadnější než kdykoliv předtím.

 

Brno 24. 6. 2021

PROSÍME UVÁDĚT JMÉNA AUTORŮ, KTERÁ NAJDETE V POPISKÁCH FOTEK. NENÍ-LI JMÉNO UVEDENO, JE ZDROJEM ARCHIV. DĚKUJEME.

Kontakt