Film Zátopek - Martha Issová, David Ondříček a Václav Neužil, stadion za Lužánkami, foto: Lucky Man Films
Film Il Boemo, režisér Petr Václav instruuje komparz během, Mahenovo divadlo, foto: Richard Hodonicky
Film Marťanské lodě s Eliškou Křenkovou, Kabaret Špaček, foto: David Konečný
Film Modelář s Jiřím Mádlem, most u hradu Veveří, foto: Michaela Hermína
Seriál The Letter for the King, hrad Pernštejn, foto: Julie Vrabelová Netflix

Filmová kancelář Brno/Brno Film Office

Založení kanceláře vzniklo z potřeby posílit audiovizuální průmysl v regionu jako důležitou oblast kreativních průmyslů se silným ekonomickým a propagačním potenciálem.

  • klíčový partner pro filmové produkce při přípravách natáčení v regionu
  • patří do prestižní sítě evropských filmových kanceláří EUFCN
  • od svého založení v roce 2017 spolupracovala na více než 60 celovečerních filmech, televizních seriálech a minisériích
  • například válečné drama Nabarvené ptáče, snímek Poslední aristokratka, seriál Romanovci, celovečerní filmy Modelář a Zátopek, minisérii Marie Terezie, seriál The Letter for the King
  • zapojení místních firem, kreativců a živnostníků

Reference

„Filmová kancelář Brno byla naším partnerem již během filmových příprav, komunikovali jsme s nimi zhruba dva roky, k naší naprosté spokojenosti. Ovlivnili v dobrém výběr lokací a některých spolupracovníků. Protože jsem byl v tomto případě i producentem filmu, za naši společnost 0.7km films mohu říct, že spolupráce byla přímo radostná. Kombinace finanční podpory, kterou jsme obdrželi od Jihomoravského filmového fondu a kvalifikované asistence Brno Film Office při přípravách natáčení, byla pro vznik filmu Modelář nesmírně důležitá. Kéž by takových subjektů bylo v Čechách více."

Petr Zelenka
scenárista, režisér, producent

„Bez nadsázky musím říct, že by film Zátopek těžko vznikl bez spolupráce s městem Brnem a filmovou kanceláří. V Brně jsme našli ideální lokaci v podobě stadionu za Lužánkami, kde jsme vytvořili iluzi OH v Londýně v roce 1948 a Helsinek 1952. Zároveň musím vysoce ocenit a hluboce poděkovat všem komparzistů z Brna a okolí. Když Zátopek vběhl na stadion viděl jsem v jejich očích opravdové slzy dojetí. Na to se nedá zapomenout. Díky Brno."

David Ondříček
režisér, producent

„Spolupráci s Brno Film Office si velmi považujeme. Činnost filmové kanceláře je specifická a vyžaduje širší odbornost týkající se procesů vývoje, výroby i distribuce audiovizuálního díla, bez které ji nelze provozovat s úspěchem tak, aby sloužila svému prvotnímu účelu, kterým je ekonomický prospěch regionu. V Brně je navíc tento efekt maximalizován činností Jihomoravského filmového nadačního fondu."

Pavlína Žipková
ředitelka, Czech Film Commission

 

„Filmovou kancelář kontaktujeme jako první, když připravujeme natáčení v Brně. Je to důležitá instituce nejen pro nás jako lokační firmu, ale pro filmaře obecně. Pomáhají od výběru vhodných lokací, až po realizaci natáčení samotného, ať už se jedná o komunikaci s místními úřady, institucemi nebo o informace k záborům a dalším povolením. Zkušeně poradí s volbou místních subdodavatelů, propojí s vhodnými lidmi veškerých odborných složek filmu nebo doporučí optimální ubytování.  
Za nás je výsledkem spolupráce s Filmovou kanceláří na lokace tak signifikantní počin jako je film Modelář (režie Petr Zelenka) z velké části natáčený právě v atraktivním prostředí Brna a jeho okolí."

Petr Piskáček
LOCATERS s.r.o.

Provozovatel

Logo BFO

Partneři

Kontakt