Letní kino se opět vrací do areálu Nové Zbrojovky

15. 6. 2022 13:18 1

Kulturu pod širým nebem opět přinese brněnské Kino Art se svým Letním kinem Nová Zbrojovka, které se vrací již v pátek 17. června. Diváci se mohou těšit na očekávané filmové premiéry, ale také klasické (nejen) letní hity či české nebo artové snímky. Nebude chybět ani občerstvení v režii Industry a re.SETu, diváci si tak budou moci vychutnat projekce pod hvězdami se vším všudy.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

Letní kino Nová Zbrojovka je jediné letní kino v Brně disponující digitální DCI technologií, která mu umožňuje promítat kromě starších filmů také filmové premiéry: „Letních kin je po Brně víc, ale žádné není jako Nová Zbrojovka. Protože tohle jediné vám dopřeje ten pravý zážitek užít si Thora nebo Top Gun pod širým nebem, na lehátku, s dobře vychlazeným radlerem nebo čímkoliv, co je vám po chuti. Prostě letní kino tak, jak si ho člověk představuje,“ říká o jedinečnosti letního kina jeho dramaturg a vedoucí Kina Art Milan Šimánek.

První programový týden nabídne novinku Jurský svět: Nadvláda (17. 6.), americký trhák Top Gun: Maverick (18. a 21. 6.), animák Rakeťák v originále s českými titulky (19. 6.), kultovní Amélii z Montmartru (20. 6.) a romantického Nejhoršího člověka na světě (22. 6.). Těšit se můžete i na české a zahraniční hity tohoto roku, jako například Duna, Spider-Man: Bez domova nebo Poslední závod, ale i očekávané premiéry, jako je Thor: Láska jako hrom. Na programu budou také klasiky v čele s legendární Apokalypsou od Francise Forda Coppoly.

Areál Nové Zbrojovky disponuje kromě letního kina i sportovištěm a nabízí další bohatou zábavu, strávit tam tak můžete doslova celý den. „Přejeme si, aby Nová Zbrojovka žila od rána do večera. Měl by to být již nyní prostor, který rozvíjí kulturní a společenský život v Brně. I proto jsme v areálu v zimě uspořádali například Olympijský festival nebo módní přehlídku Beaty Rajské. V minulém roce se k nám přestěhoval jeden z nejvýznamnějších brněnských hubů INDUSTRA a poskytl novou adresu pro galerii umění, divadlo i kavárnu. No a letos již podruhé rádi hostíme i letní Kino Art, které tuto scénu perfektně doplňuje,“ komentuje využití areálu Tereza Vaňurová, Marketing & Business Executive Manager brněnského developmentu v CPI Property Group.

Jak Letní kino Nová Zbrojovka rozšiřuje kulturní nabídku mimo centrum města komentuje také primátorka města Brna JUDr Markéta Vaňková: „Většina letních kin v Brně promítá v centru města. Proto mě těší, že Letní kino Nová Zbrojovka přesouvá letní kulturní vyžití do dostupné, ale stále neokoukané lokality Židenic, která nabízí příjemnou vycházku či snadný dojezd MHD. Kultura se tak stává dostupnější i pro ty, kteří žijí v okrajových částech města. Letní kino však nabízí přitažlivý zážitek, za kterým stojí za to docestovat také z centra. Realizace loňského ročníku prokázala kvalitní spolupráci města, kulturních organizací a soukromého investora a ukázala další cestu organizace akcí.“

Kino přinese filmové projekce téměř každý den, v červnu a červenci budou začínat ve 21.30 a v srpnu a září ve 21.00. Program bude pravidelně zveřejňován na webové stránce www.letnikinoart.cz a na sociálních sítích Kina Art. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na webu či na místě za jednotnou cenu 140 Kč. Diváci mohou také letos poprvé využít speciální kartu diváka, která nabídne výhodné volné vstupy. Letní kino Nová Zbrojovka se nachází na fotbalovém hřišti v areálu Nové Zbrojovky, naproti budovy ZET.office. Do areálu je možné přijet autem či MHD, a to na zastávky Kuldova nebo Náměstí Republiky.

Brno 15. 6. 2022

Kontakt