Nejdelší brněnský festival UPROSTŘED 2022

20. 6. 2022 08:50 1

Oživit v létě centrum Brna se již šestým rokem daří městskému festivalu UPROSTŘED. Více jak 40 různorodých akcí od června až do září plní nádvoří, náměstí i ulice živou hudbou, divadlem a dalšími vystoupeními. Každoročně tak Brno dokazuje, že nezískalo titul Kreativní město hudby UNESCO nadarmo.

Prosíme uvádět jména autorů, která najdete v popiskách fotek. Není-li jméno uvedeno, je zdrojem Archiv TIC BRNO. Děkujeme!

„Léto v Brně bude znovu o setkávání a propojování lidí, žánrů i nálad. Při dramaturgii festivalu nám nejde o masové akce, ale o pohodovou atmosféru, o to, aby centrum opravdu žilo, abyste na každém kroku a každý den mohli potkat něco zajímavého. Zastavili se, zatančili si, setkali se s přáteli. Tvoříme město pro lidi, kteří v něm žijí a baví se, a ve kterém je pak příjemně i návštěvníkům,” říká o záměru festivalu UPROSTŘED Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

„Swing, funky, rock, pop, písničkáři, folk i folklor - s UPROSTŘED poznáte mnohé místní brněnské kapely rozličných žánrů, ale také mnohem víc. Čekají vás divadla, představení site-specific, tančírny, letní promítání, architektonické  procházky, odpoledne pro děti nebo třeba vodoléčba. Program tvoříme společně s TIC BRNO tak, aby si každý přišel na své,” doplňuje Tomáš Pavčík, ředitel Kávéesky.

Na živých koncertech uslyšíte například maďarské a romské melodie kapely Hazafele, Swing Kong Orchestra rozezní nádvoří Staré radnice hudbou 30. a 40. let, chladnými vás nenechá ani brněnská kapela Golden Delicious. Tanečně-hudební performance slibuje Souboj kuchařů aneb kuchyňská revue jinak, tradiční irské melodie zahraje skupina Dálach, s lidovou písničkou u cimbálu můžete posedět s Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů BROLN. Na výběr je opravdu mnoho, záleží jen na vás, co je vašemu srdci nejbližší.

Festival pro vás připravuje Kávéeska, příspěvková organizace, městská část Brno-střed a TIC BRNO, příspěvková organizace a koná se pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Podrobný program najdete na: https://festivaluprostred.cz

Brno 20. 6. 2022

Kontakt